29 april 2022 - 11:40 - Wereld
Michael Freilich, een Belgisch politicus voor de Vlaams-nationalistische N-VA en voormalige hoofdredacteur van het blad Joods Actueel, heeft een klacht ingediend wegens antisemitisme tegen voormalig CD&V-districtsraadslid Hassan Aarab.
Aarab postte recent opnieuw een antisemitistische boodschap op Facebook en dat terwijl het ex-districtsraadslid in 2014 reeds door zijn toenmalige partij CD&V was berispt vanwege antisemitische Facebookposts. "Volgens mij hebben de Duitsers destijds met opzet niet alle Joden omgebracht, zodat wij nu wel beseffen waarom hij de Joden aan het uitroeien was", schreef hij toen. Zijn partij gaf hem een tweede kans nadat hij zijn excuses aanbood. Maar in 2021 stapte hij alsnog uit de partij, nadat hij in een nieuwe post de Israëlische vlag had vergeleken met een hakenkruis, schrijft Het Nieuwsblad.
Lees ook: België: raadslid Hassan Aarab in opspraak na reactie op Israëlische vlag
Toen Aarab zich vorige week in een Facebookpost opnieuw uitsprak, deze keer tegen de voorzitter van het Neutraal Syndicaat voor Zelfstandigen, Nico Volckeryck, en Kamerlid Michael Freilich, nam deze laatste een screenshot van de post en diende hij klacht in voor het aanzetten tot discriminatie, haat en geweld. "Je mag niet alle Joden gelijkstellen en ze even slecht beschouwen. Je hebt goede Joden en slechte Joden, maar de beste Jood is nog altijd een dode Jood", schreef Aarab.
Lees ook: Ouassim voor de rechter na dreigberichten tegen Nederlandse joden
Aan de redactie van Het Nieuwsblad laat Aarab weten dat hij het antisemitisme niet meer erkent. "Zolang de oorlogsmisdaden van Israël tegen Palestina niet worden erkend, erken ik antisemitisme ook niet", zegt hij. "Waarom moet ik de ene slachtoffers wel erkennen en de andere niet? Ik was er zelf niet eens bij tijdens de Tweede Wereldoorlog. Ik voel mee met mijn moslimbroeders van vandaag."
Wegenproject Noord-Marokko: 610 kilometer aangelegd
Woedende zangers protesteren voor kantoor Maroc Telecom
Arts redt leven passagier op treinstation Tanger
Huwelijkscijfers in Marokko tonen opvallende trend
Zomerfiles verpesten vakantie in Noord-Marokko
Gevaarlijke PlayPraetor-malware treft duizenden Marokkanen
Marokkaan krijgt celstraf voor aansteken sigaret bij eeuwige vlam
Ex-Miss Frankrijk: "Marokko maakt deel uit van mij"
Minaret Grote Moskee in Brussel wordt gesloopt
Marokkanen in Europa massaal opgelicht met valse hulpacties
Nederlandse park schenkt 500 fietsen aan kinderen in Marokko
Samskip opent snelle zeeverbinding tussen Marokko, VK en Rotterdam
VS overweegt gigantische legerbasis in Marokko
Gezinshereniging VS wordt zwaarder, ook voor Marokkanen