9 juli 2022 - 20:20 - Economie
In het kader van de nationale strategie voor de ontwikkeling van de regio’s, krijgt ook de stad Nador binnenkort een eigen vrije zone. Het project moet een nieuwe impuls geven aan de economische en industriële activiteit in het oostelijke deel van Marokko.
De nieuwe zone zal worden gebouwd op een oppervlakte van 1500 hectare en omvat de bouw van een industriële zone, bestaande uit een grote haven en een commerciële, industriële en logistieke pool, meldt Aujourd’hui le Maroc.
Lees ook: Fnideq concurreert met Sebta en trok al 60 bedrijven aan
Het doel is de gehele regio op economisch en industrieel niveau om te vormen om een nieuwe dynamiek op gang te brengen in het oosten van Marokko. Daarnaast moet er ook werkgelegenheid gecreëerd worden voor jongeren in de regio, aldus dezelfde bron.
Lees ook: Miljarden voor nieuwe industriezones in Tanger-Tetouan-Al Hoceima
Volgens de verantwoordelijken wordt het eerste deel van het project ontwikkeld op een oppervlakte van 600 hectare. Het zal worden uitgerust van zodra de haven Nador West Med opengesteld wordt, in de loop van 2024. De technische studies voor de uitvoering van dit eerste deel zijn afgerond en er wordt momenteel werk gemaakt van het financiële deel.
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje