18 januari 2022 - 16:20 - Wereld
Marokkaanse hasjsmokkelaars in Campo de Gibraltar zijn voortdurend op zoek naar nieuwe strategieën om te ontsnappen aan de aanhoudende controle van de politie, die een meedogenloze strijd voert tegen de georganiseerde misdaad aan de Andalusische kust. Ze vervoeren de drugs nu steeds vaker per boot of zeilboot.
"Het is onmogelijk om de hasjhandel in de Campo de Gibraltar, en in Andalusië in het algemeen, helemaal uit te roeien. Het is onze taak om criminele organisaties weg te houden uit ons land en ze terug te dringen tot in hun laatste verschansing," verklaren politiebronnen aan Eltaquigrafo. "Wij wonen op enkele kilometers van ’s werelds grootste hasj-producent (Marokko), daarom kiezen criminele organisaties voor Spanje als eerste bestemming, om van daaruit de drugs vervolgens naar de rest van de wereld te vervoeren".
Lees ook: Marokko-Spanje: narco-onderzeeër in beslag genomen, 52 arrestaties
Volgens dezelfde bronnen heeft de "voortdurende druk" op drugshandelaars, hen ertoe gedwongen om "nieuwe strategieën en nieuwe routes met nieuwe vervoermiddelen te ontwikkelen, om aan de controle van de drugspolitie te ontsnappen". Een reeks politie-interventies in de Campo de Gibraltar en op de Costa del Sol, hebben tot heel wat arrestaties en tot de inbeslagname van grote hoeveelheden hasj geleid, sindsdien zijn smokkelaars genoodzaakt om zich te wenden tot andere steden, zoals Sevilla of Huelva.
De nieuwste strategie van criminele netwerken bestaat erin de drugs per boot of per zeilschip te vervoeren. De Spaanse politie heeft onlangs een Bulgaarse criminele organisatie ontmanteld die 30 ton hasj op 12 zeilboten van Marokko naar Bulgarije trachtte te vervoeren. De politie constateert ook een verandering in de handelswijze van deze drugshandelaars, ze brengen steeds meer tijd op open zee door, "totdat ze er zeker van zijn dat de kust vrij is en dat ze zonder problemen kunnen aanmeren".
Lees ook: Narcodrone in beslag genomen in Fnideq, één arrestatie
De Spaanse politie meldt dat ze haar felle strijd tegen de hasjsmokkelaars in de Campo de Gibraltar, op de Costa del Sol en in de provincie Malaga, onverminderd zal voortzetten.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens