2 april 2023 - 09:00 - Wereld
Na jaren van strijd hebben vrouwelijke leraren in het Duitse Berlijn het recht verworven om op school een hoofddoek te dragen. Het onderwijsdepartement van Berlijn heeft schooldirecteuren gevraagd om deze beslissing uit te voeren.
In 2005 werd een wet aangenomen die het dragen van religieuze kleding of symbolen, inclusief voor leraren, in openbare diensten verbood. Maar afgelopen januari oordeelde de Federale Arbeidsrechtbank dat deze "neutraliteitswet" een "discriminatie" was en "de door de grondwet gegarandeerde religieuze vrijheid schond", meldt Saphirnews.
Lees ook: Marokkaanse in Italië: "Als ik een hoofddoek zou dragen, zou ik geen werk vinden"
Daarom heeft het onderwijsdepartement van Berlijn directeuren van scholen opgedragen om vrouwelijke moslimleraren in de klas toe te staan om een hoofddoek te dragen, bericht Anadolu Agency. Volgens de beslissing van het federale grondwettelijke hof kan de hoofddoek alleen worden verboden "als het de vrede op school in gevaar brengt".
Koning Mohammed VI beveelt hervorming Familierecht
Slechts 22% Fransen solidair met Marokko na aardbeving (peiling)
Schandaal in Tanger: Saoedische man gezocht
Sofyan Amrabat bereid om als "doelman" te spelen
Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven
Georgina Rodriguez’s knipoog aan Marokko (foto’s)
Slechts 22% Fransen solidair met Marokko na aardbeving (peiling)
Schietincident Saïdia: Algerije weigert lichaam slachtoffer terug te geven
Frankrijk wil Marokkanen uitzetten naar... Barbados
Tunnel Marokko-Spanje: 43 jaar wachten en miljoenen uitgegeven
Abaya: Antonio Guterres bekritiseert Frankrijk
Marokkaan verdacht van drugssmokkel vrijgelaten: "Ik leef een nachtmerrie"
Spanje op scherp door militaire herbewapening Marokko
Verloren telefoon leidt tot ontdekking grote drugssmokkel uit Marokko