16 maart 2021 - 18:40 - Wereld
De moslimgemeenschap in Italië wil bijdragen aan de strijd tegen het coronavirus in het Zuid-Europees land. Imams van tientallen moskeeën hebben daarom aangeboden om de gebedshuizen als vaccinatiecentra te gebruiken.
Yahia Pallavicini, voorzitter van de grootste moskee van Milaan, stelt dat het een symbolische hulp is aan de Italiaanse regering met als doel de nationale vaccinatiecampagne in het land te versnellen.
Izdine Elzir, imam in Firenze, die ook wenst dat zijn moskee tot een tijdelijke vaccinatiecentrum wordt omgevormd, heeft de bevolking opgeroepen om zich massaal te laten vaccineren.
Italië is het eerste Europees land dat een volledige lockdown had ingesteld. In het land overleden in één jaar tijd, ruim 100.000 mensen aan de gevolgen van het coronavirus. Het land bereidt zich voor op een derde besmettingsgolf.
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd