12 maart 2022 - 16:20 - Wereld
Mike Pence, voormalig vice-president van de Verenigde Staten, zal zijn geplande bezoek aan Marokko in maart niet verrichten. Na Israël zal hij naar Oekraïne reizen, waar de Russisch-Oekraïense oorlog woedt.
Volgens zijn naaste medewerker en voormalig topadviseur Tom Rose, is Mike Pence op 7 maart effectief naar Israël gereisd, waar hij samen met voormalig VS-ambassadeur David Friedman een eredoctoraat van de Ariel Universiteit heeft ontvangen.
Lees ook: Mike Pence in Marokko verwacht
Pence’s bezoek aan Marokko, waar hij "zijn geloof in het Abraham-akkoord" zou moeten bekrachtigen, gaat echter niet door. Een woordvoerder van Advancing American Freedom, een politieke groep die onlangs door Pence werd opgericht, vertelde Jewish Insider donderdag via e-mail dat de voormalige vice-president van de Verenigde Staten "op de terugweg was van de Oekraïense grens" en niet naar Marokko zou reizen.
Lees ook: Voorzitter Europese Commissie op werkbezoek in Marokko
Onder auspiciën van de voormalige Amerikaanse president Donald Trump, normaliseerden de Verenigde Arabische Emiraten en Bahrein op 15 september 2020 hun betrekkingen met Israël. Soedan en Marokko volgden. Het koninkrijk heeft op 10 december 2020 de betrekkingen met Israël hervat en in ruil daarvoor van de Washington erkenning gekregen van de Marokkaanse soevereiniteit over de Sahara. Mike Pence is een van de architecten van het Abraham-akkoorden.
Arts redt leven passagier op treinstation Tanger
Huwelijkscijfers in Marokko tonen opvallende trend
Zomerfiles verpesten vakantie in Noord-Marokko
Gevaarlijke PlayPraetor-malware treft duizenden Marokkanen
Wegen Noord-Marokko transformeren
Marokko worstelt met onfatsoenlijke strandgasten
Marokkaan krijgt celstraf voor aansteken sigaret bij eeuwige vlam
Ex-Miss Frankrijk: "Marokko maakt deel uit van mij"
Minaret Grote Moskee in Brussel wordt gesloopt
Marokkanen in Europa massaal opgelicht met valse hulpacties
Nederlandse park schenkt 500 fietsen aan kinderen in Marokko
Samskip opent snelle zeeverbinding tussen Marokko, VK en Rotterdam
VS overweegt gigantische legerbasis in Marokko
Gezinshereniging VS wordt zwaarder, ook voor Marokkanen