13 augustus 2024 - 14:40 - Wereld
Bijna 300 migranten hebben geprobeerd om Sebta afgelopen weekend zwemmend binnen te komen. De Spaanse Guardia Civil en de Marokkaanse Koninklijke Gendarmerie hebben urenlang gewerkt om de migranten uit het water te halen en terug te sturen.
Volgens Spaanse media wisten slechts een tiental minderjarige migranten Ceuta te bereiken. De overige migranten zijn onderschept en worden teruggestuurd naar Marokko. De Spaanse autoriteiten melden dat de Marokkaanse Gendarmerie heeft meegewerkt om de illegale immigratiepoging te voorkomen.
Lees ook: Algerijn die van Sebta naar Marokko probeerde te zwemmen had zwaar geheim
De migranten probeerden de grensovergang bij Tarajal over te zwemmen, sommigen met behulp van boeien of zelfs duikpakken. De Guardia Civil zette al haar manschappen in om de situatie onder controle te krijgen. Het duurde tot na 5 uur ’s ochtends voordat de laatste migranten uit het water waren gehaald.
Lees ook: Wanhopige Marokkaanse en zoontje zwemmen naar Sebta
Alle meerderjarige migranten worden teruggestuurd naar Marokko, in overeenstemming met de bilaterale migratieafspraken tussen Spanje en Marokko.
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Franse acteur trots op droomvilla in Marrakech
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Ryanair bemoeilijkt (opnieuw) vliegvoorwaarden naar Marokko
Marokkanen in buitenland slachtoffer vastgoedfraude
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit
Marokkanen betrapt met tienduizenden euro’s in auto bij grens
Georgina Rodriguez draagt hijab voor moskeebezoek (video)
Chaos met pelgrimsvluchten, Marokkanen gestrand in Saoedi-Arabië