30 augustus 2024 - 10:30 - Wereld
De Spaanse kustwacht heeft woensdagochtend zeven Marokkaanse kinderen in een bootje aangetroffen die probeerden Sebta te bereiken.
De jongens werden rond 3:35 uur opgemerkt in een rubberbootje in de buurt van de haven van Sebta. De reddingsoperatie werd gecoördineerd door het Maritiem Reddings- en Coördinatiecentrum in Tarifa en uitgevoerd door het schip Salvamar Atria.
Lees ook: Drone ontdekt Marokkaanse kinderen in vrachtwagen in Sebta
Na de redding werden de kinderen, die geen zichtbare gezondheidsproblemen hadden, overgebracht naar de haven van Sebta, waar ze rond vier uur ’s ochtends aan land kwamen. Daar werden ze opgevangen door de hulpdiensten en overgedragen aan de bevoegde autoriteiten. Vervolgens zijn ze naar een opvangcentrum voor kinderen in de enclave in het noorden van Marokko gebracht.
Lees ook: 300 mensen proberen van Marokko naar Sebta te zwemmen
Deze reddingsoperatie vond plaats kort na een massale aankomst van Marokkaanse migranten in Sebta afgelopen weekend. Ruim 500 mensen werden toen teruggestuurd naar Marokko, terwijl de minderjarigen werden opgevangen in speciale voorzieningen.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Verplichte cursus voor Marokkanen vóór aankomst in Vlaanderen