Aanslag Utrecht: ambassade van Marokko richt crisiscel op
De ambassade van Marokko in Den Haag heeft een crisiscel opgericht als gevolg van de aanslag in een tram in Utrecht op maandag.
24 juli 2018 - 18:30 - Nederland
M.F. heeft een rechtszaak aangespannen tegen de ambassade van Marokko in Den Haag. De man stelt na 16 jaar onterecht te zijn ontslagen.
De voormalige medewerker van de ambassade vertelde aan de Volkskrant dat hij op 16 juni 2015 was ontslagen. Hij had zich een dag eerder ziek gemeld. Hij had geen recht op een uitkering, verkocht als gevolg zijn auto en leende geld. Het gezinnetje overleefde dankzij de kleine salaris van zijn vrouw.
De ambassade ontsloeg hem voor "ongeoorloofde afwezigheid, het beledigen van collega’s, het schenden van het beroepsgeheim en het bedreigen van een specifieke collega". De rechtbank verwierp alle beschuldigingen vanwege een tekort aan bewijzen.
M.F. hoopt nu zijn achterstallige salaris te krijgen maar vreest dat de ambassade desondanks niet wordt veroordeeld. Krijgt hij geen gerechtigheid dans is hij bereid om "voor de deur van de ambassade in hongerstaking" te gaan.
M.F. werkte zestien jaar als chauffeur voor de ambassade. Volgens geruchten wilde de ambassadeur zijn baan aan een kennis geven.
Lees meer
De ambassade van Marokko in Den Haag heeft een crisiscel opgericht als gevolg van de aanslag in een tram in Utrecht op maandag.
De ambassade van Nederland in Rabat eist ruim 40.000 euro van de organisators van het Internationaal Film- en Collectief geheugen festival FICMEC in Nador.
Een man die de ambassade van Frankrijk in Marokko had aangevallen, is door de Marokkaanse politie gearresteerd. De Franse autoriteiten hadden via Interpol een internationaal...
Ierland gaat een ambassade in Rabat openen. Dat liet de Ierse minister van Buitenlandse zaken maandag weten.
Enkele tientallen Marokkanen zitten vast in Nederland vanwege het besluit van Marokko om de grenzen en het luchtruim te sluiten.