13 juni 2018 - 19:20 - Wereld
Ierland gaat een ambassade in Rabat openen. Dat liet de Ierse minister van Buitenlandse zaken maandag weten.
Simon Coveney verklaarde tijdens het evenement "Global Ireland" dat zijn land meer aanwezig wilde zijn in het buitenland en met name in Marokko.
"Een nieuwe ambassade in Rabat zal ons in staat stellen om zakelijke relaties te ontwikkelen, vooral in de voedingsindustrie, landbouwmachines en hernieuwbare energieën", verklaarde Coveney.
"Ierland is momenteel een van de weinige EU-lidstaten zonder aanwezigheid in Noord-Afrika, een strategisch belangrijke regio aan de grenzen van Europa en een belangrijke partner. Ons netwerk van diplomatieke missies, bestaande uit 80 ambassades, consulaten en vertegenwoordigingen, is bescheiden volgens internationale normen. Ik denk dat het belangrijk is om nu in een wereldwijde aanwezigheid te investeren", vervolgde de bewindsman.
In Marokko wordt Ierland momenteel vertegenwoordigd door de Ierse ambassadeur in Portugal en twee honorair consuls in Agadir en Casablanca.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots