19 maart 2019 - 09:40 - Wereld
De ambassade van Marokko in Den Haag heeft een crisiscel opgericht als gevolg van de aanslag in een tram in Utrecht op maandag.
"De ambassade van Marokko in Den Haag heeft een crisiscel opgericht om de situatie te volgen in samenwerking met de Nederlandse autoriteiten en de vier consulaten van het koninkrijk in Nederland, dit om te controleren of zich Marokkanen onder de slachtoffers bevinden van de terroristische aanslag in een tram in Utrecht.", leest men in een verklaring van de ambassade.
Marokkanen in Nederland kunnen met hun vragen terecht op het nummer 0031610149146, aldus de ambassade.
Bij de aanslag vielen drie doden en negen gewonden, waarvan meerdere in een kritieke toestand verkeren. De politie heeft de arrestatie aangekondigd van een Turkse man.
Het motief achter de schietpartij is nog niet bekend. De hoofdverdachte kwam in het verleden al herhaaldelijk in aanraking met de politie en de justitie.
Tienduizenden woningen leeg in Noord-Marokko
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Nederlandse kinderopvang schuldig aan dood 2-jarige Amin
Marokkaanse en Nederlandse vrouwen sterven door explosie in Spaanse bar
McDonald’s verrast met Marokkaanse Hawaï
Drugs uit Marokko en Colombia nu via Spaanse rivier
Bengalese topfunctionaris reist met munitie naar Marokko
Borgerhoutse burgemeester zoekt rust in Tanger
Verhoogde Spaanse surveillance bij enclaves, Marokko in het vizier
Antwerpse moskee krijgt dreigbrief en kogel