Zoeken

Mechelse drugsbaas ontglipt uitlevering, duikt onder in Marokko

29 juni 2025 - 08:00 - Wereld

©

De Mechelse drugsbaas Farhan Bouzambou (44) is aan uitlevering aan België ontsnapt. Hij is vanuit Dubai, vermoedelijk met een vals paspoort, naar Marokko gevlucht. Daar heeft hij zich aangesloten bij andere veroordeelde Belgische drugscriminelen die zich in het koninkrijk schuilhouden.

Farhan Bouzambou is in België meermaals tot zware celstraffen veroordeeld in drugszaken. Zo kreeg hij 11 jaar cel met voormalig Nederlands tv-maker Frank Masmeijer, die hij mishandelde toen een cocaïnelading niet kon worden uitgehaald. In 2023 volgden nog eens 7 jaar celstraf voor aanslagen in het drugsmilieu. Bouzambou vertrok ruim vijf jaar geleden naar Dubai, waar hij zich lang onaantastbaar waande. Het federale parket bleef echter aandringen op zijn uitlevering. Hoewel hij tijdelijk werd vastgezet en zijn paspoort werd ingetrokken, wist hij toch te ontsnappen na de afwijzing van zijn cassatieverzoek.

Lees ook: Drugsimperium Dubai wankelt: Omar Govers tot 20 jaar veroordeeld in Antwerpen

Bouzambou is niet de enige die zijn toevlucht zocht in Marokko. Ook de veroordeelde drugscrimineel Salahdin K. is daarheen vertrokken. Marokko herbergt al langer ondergedoken Antwerpse drugscriminelen zoals Mounir El Bartali, Youssef Ben Azza, Zakaria El K. en Hoesny Ajaray. Ook de internationaal gezochte Brusselse drugscrimineel Bouarfa R. zou zich daar ophouden. Deze personen lopen in Marokko geen risico op uitlevering vanwege hun dubbele nationaliteit, een veelvoorkomend probleem voor Belgische autoriteiten. Elders, zoals in Dubai, wachten andere criminelen zoals Othman El Ballouti nog op uitlevering.

Lees ook: Marokko, Dubai, Frankrijk: Abdelkader "Bibi" Bouguettaia eindelijk gepakt

De Belgische overheid kan Marokko wel verzoeken om deze onderdanen ter plaatse te vervolgen voor misdrijven die in België zijn gepleegd. Een voorbeeld is Mohamed Reda Chih, bijgenaamd ’De Algerijn’, die ondanks zijn bijnaam ook de Marokkaanse nationaliteit heeft. Hij zit al enkele jaren vast in Marokko en een proces tegen hem wordt daar spoedig verwacht, nadat Belgische dossiers tegen hem naar het Arabisch zijn vertaald.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team