16 mei 2022 - 11:40 - Economie
In Marrakech rijzen de prijzen de pan uit, tot groot ongenoegen van burgers en zelfs toeristen die geen begrip hebben voor de exorbitante prijzen. Ze worden in stand gehouden door hebzuchtige handelaars en dienstverleners die ze naar believen verhogen.
In Marrakech zijn de toeristen boos over de stijgende prijzen van alle goederen en diensten. De inwoners van de stad hekelen de situatie en vragen de winkeliers geen misbruik te maken van de toevloed van buitenlandse toeristen om de prijzen van goederen en diensten te verdubbelen of zelfs te verdrievoudigen, meldt Le360.
Lees ook: Marokko, goedkopere bestemming dan Europa
Taxichauffeurs werken bijvoorbeeld soms zonder de meter aan te zetten om klanten meer aan te rekenen dan zou moeten. In de buurt van het Djemaa El Fna plein vragen autobewakers tot 30 dirham. Mohamed Benmansour, secretaris-generaal van de Nationale Vereniging van Toeristenvervoerders van Marokko, is van oordeel dat de prijsverhoging voor sommige vervoermiddelen in Marrakech "te wijten is aan het feit dat sommige taxichauffeurs er de voorkeur aan geven buitenlanders te vervoeren en dat er taxichauffeurs zijn die de taximeter niet gebruiken".
Lees ook: Toerisme: volledige stilstand in Marrakech
Ook de hoge brandstofprijs is een factor die volgens hem de hoge vervoerskosten kan verklaren. "Overheidssubsidies voor toeristisch vervoer zijn niet echt een oplossing voor de situatie," zegt hij. Benmansour wijst ook op het gebrek aan promotie van het toerisme. "Het bevorderen van het toerisme vereist inspanning omdat de koopkracht van de Marokkanen niet overeenkomt met de prijzen die in de toeristische gebieden worden gevraagd. Er moet ook gewerkt worden aan voorstellen die de burgers aansporen de verschillende toeristische gebieden te bezoeken."
Marokko stuurt 48.000 imams terug naar school
Mocro Maffia-acteur Marouane Meftah in de fout
Marokko helpt internationale alliantie bij vangst 3 ton cocaïne
Marokko stapt met Spanje en VK in project voor vliegende taxi’s
Megaschip Rotterdam Express botst tegen havendam in Marokko
Auto bekogeld om ex-vriendin te "redden" in Marokko (video)
Hogere belasting op komst voor grondbezitters in Marokko
Ouezzane krijgt economische zone voor 8000 ambachtslieden
Marokko grootmacht in blauwe bessen geworden
Dirham onder druk door euro, maar reserves groeien gestaag
Ecuador wil rijstoverschot in Marokko dumpen
Investeren in Marokko wordt makkelijker voor diaspora
Een bedrijf starten in Marokko? Fiscale verplichtingen!
Grote Spaanse hotelgroep vestigt zich in Marokko