1 juli 2023 - 23:00 - Economie
Het volume van de vastgoedleningen bereikte tot eind mei 300,8 miljard dirham in Marokko, een stijging van 1,8% of 5,2 miljard dirham ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Deze toename is te danken aan een kleine groei van de woningkredieten, die met 2,5% zijn gestegen tot 241,3 miljard dirham, gecompenseerd door een daling van 7,4% van de leningen aan vastgoedontwikkelaars, meldt Bank Al-Maghrib. De participatieve financieringen of halal leningen kenden daarentegen een sterke stijging van 17,1%, wat neerkomt op 20 miljard dirham, of 8,3% van alle woningkredieten.
Lees ook: Marokkaanse diaspora voert hypotheekleningen op
Het totale uitstaande bedrag van het bankkrediet bedroeg 1049 miljard dirham eind mei, een stijging van 6,5% of 64,2 miljard ten opzichte van dezelfde periode in 2022, volgens de laatste statistieken van de centrale bank van Marokko. Deze stijging werd voornamelijk aangedreven door de leningen verstrekt aan andere financiële instellingen, die met 23% of 30,6 miljard dirham zijn toegenomen, evenals door de kas- en investeringskredieten.
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje
Marokko haalt miljardeninvestering binnen voor accu-fabriek
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie