1 juli 2023 - 23:00 - Economie
Het volume van de vastgoedleningen bereikte tot eind mei 300,8 miljard dirham in Marokko, een stijging van 1,8% of 5,2 miljard dirham ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar.
Deze toename is te danken aan een kleine groei van de woningkredieten, die met 2,5% zijn gestegen tot 241,3 miljard dirham, gecompenseerd door een daling van 7,4% van de leningen aan vastgoedontwikkelaars, meldt Bank Al-Maghrib. De participatieve financieringen of halal leningen kenden daarentegen een sterke stijging van 17,1%, wat neerkomt op 20 miljard dirham, of 8,3% van alle woningkredieten.
Lees ook: Marokkaanse diaspora voert hypotheekleningen op
Het totale uitstaande bedrag van het bankkrediet bedroeg 1049 miljard dirham eind mei, een stijging van 6,5% of 64,2 miljard ten opzichte van dezelfde periode in 2022, volgens de laatste statistieken van de centrale bank van Marokko. Deze stijging werd voornamelijk aangedreven door de leningen verstrekt aan andere financiële instellingen, die met 23% of 30,6 miljard dirham zijn toegenomen, evenals door de kas- en investeringskredieten.
Frontale botsing in Tetouan: motorrijder dood
Dit zijn de beste stranden in Marokko deze zomer
Marokko overtreft Algerije: F-35 gevechtsvliegtuigen onderweg
Gedwongen tot huwelijk in Marokko, daarna tot seks: Ariane’s strijd
Marokkaanse diaspora: medicijnen mee naar Marokko? Dit moet je weten
Nederlandse touroperators verkennen Marokko
Marokko neemt de leiding in de mondiale auto-industrie
DFDS koopt scheepvaartroutes Spanje-Marokko
Marokko ontvangt 60.000 ton graan uit Kazachstan
Sterke week voor Marokkaanse dirham
Nieuwe EU-regels bedreigen Marokkaanse tomatenexport
Marokkaanse blauwe bessen scoren ongekend succes in de VS
Spaanse partijen eisen wapenexportverbod naar Marokko
Canadees bedrijf boort naar titanium in Marokko