Zoeken

Marokko gaat wet over huwen verkrachter hervormen

- Marokko

Geschreven door Laila A.

De wet volgens hetwelk een verkrachter niet wordt gestraft als hij zijn slachtoffer huwt, moet worden herzien volgens de minister van Solidariteit, Vrouwen en Familie, Bassima Hakkaoui.

Amina Filali, 16-jarige die vorige week zelfmoord pleegde om aan een huwelijk met haar verkrachter te ontsnappen, zorgt voor heel wat controverse in Marokko. Een hervorming van de wet wordt er met kracht opgeëist.

Bassima Hakkaoui erkent dat deze wet, die slachtoffers van verkrachting strafbaar stelt, een probleem is en belooft een nationaal debat aan te gaan voor de hervorming ervan.

Haar voorgangster, Nouzha Skalli, vraagt een onmiddellijke hervorming van het wetboek van strafrecht, om deze te doen overeenstemmen met de nieuwe grondwet, dat geweld tegen vrouwen expliciet verbiedt.

Communicatieminister Mustapha El Khalfi verklaarde hierover dat "het meisje twee keer werd verkracht, de eerste keer door deze man en de tweede keer omdat ze uitgehuwd is aan haar verkrachter". Hij verzekerde dat de regering artikel 475, die een huwelijk tussen verkrachter en slachtoffer mogelijk maakt, gaat hervormen.

Lees meer

Aziz Rebbah wil wegcode hervormen

Minder dan twee jaar na de inwerkingtreding van de nieuwe wegcode in Marokko, wil de minister van Transport Aziz Rebbah, de tekst hervormen van zijn voorganger Karim Ghellab.

Meisje in Tetouan pleegt zelfmoord om aan huwelijk met verkrachter te ontsnappen

Amina Tamiri, een 16-jarig Marokkaans meisje heeft zichzelf opgehangen in Tetouan, om aan een huwelijk met haar verkrachter te ontsnappen.

Verkrachters niet meer vrijuit door huwelijk in Marokko

Marokko staat op het punt om het omstreden wetsartikel 475 te wijzigen. Verkrachters zullen niet meer met hun slachtoffer kunnen trouwen om aan een gevangenisstraf te ontsnappen.

Marokko straft verkrachters met 30 jaar cel

Justitieminister Mustapha Ramid heeft maandag de hervorming toegestaan van artikel 475, op grond waarvan een verkrachter tot nu toe aan een celstraf ontsnapte door zijn...

Meisje getrouwd met verkrachter doodgeslagen in Meknes

Een 17-jarig meisje is deze week in Meknes doodgeslagen door haar man en verkrachter, meldt de NGO Blijf van mijn kind af.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team