1 maart 2012 - 16:53 - Marokko
De uitvaardiging van een wet over de abortus vereist een diepgaand debat met artsen, psychologen en oelema, aldus Bassima Hakkaoui, minister van Sociale Ontwikkeling, Vrouwen, Gezin en Solidariteit.
Abortus in geval van incest of verkrachting is een ramp volgens Bassima Hakkaoui, in een interview met het dagblad Al Ahdat Al Maghribia. Volgens haar moet een abortus enkel worden toegestaan om gezondheidsredenen en in overeenstemming met de voorschriften van de islam.
Een referendum is nodig om over de toekomst van dit "gevaarlijke praktijk" te besluiten, volgens Bassima Hakkaoui. De minister legt daarbij uit dat Marokko een "slimme Staat" is die de rechten van haar burgers verdedigt, ook degenen die het zelf niet kunnen doen, namelijk de foetus die wordt beroofd van zijn recht op leven.
In Marokko worden dagelijks tot 1000 illegale abortussen gepleegd volgens een onofficieel rapport uitgebracht in oktober 2011. De praktijk is verboden in Marokko, behalve in geval van gevaar voor de gezondheid van de moeder.
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie
Marokkaanse politici naar buitenland gevlucht
Moulay Hassan ontmoet Palestijnse kinderen in Tetouan (video)
Zomer van wanorde in Al Hoceima
Amerikaanse school beschuldigt verantwoordelijke in Marokko van gronddiefstal
Tanger-Tetouan-Al Hoceima: 53 nieuwe hotels gepland
"Klanten verpesten onze kaftans"