27 oktober 2023 - 09:00 - Wereld
Duitse speciale eenheden zijn een appartement binnengedrongen na informatie van Marokko dat Tarik S., 29, van plan was een aanval uit te voeren op een pro-Israëlische demonstratie.
Tarik S. stond onder toezicht vanwege zijn vermeende banden met radicale islamisten. Hij wordt beschouwd als een "bevestigd hoogrisico persoon" door het Federale Bureau voor de Criminele Politie. Ondanks een risicoanalyse die een gemiddelde kans op een gewelddadige aanval aangaf, zouden het de gegevens van de Marokkaanse DGST zijn die de snelle actie mogelijk maakten. Marokko had blijkbaar toegang tot gedetailleerdere inlichtingen over de plannen van de verdachte, meldt Bild.
Lees ook: Spanje en Marokko verijdelen terroristische aanslag
De beslissing om in te grijpen werd genomen in het kader van "gevaarpreventie vóór strafrechtelijke vervolging". De autoriteiten grepen in na een informatie van Marokko te hebben ontvangen dat Tarik S. een onmiddellijke aanval plande op een pro-Israëlische bijeenkomst.
Ondanks de het mogelijke gevaar dat Tarik S. vormde, stuitte het verkrijgen van een arrestatiebevel op hindernissen. Aanvankelijk wilden de autoriteiten hem in voorlopige hechtenis plaatsen, maar deze aanvraag werd door een rechter afgewezen, die vond dat de informatie van de Marokkaanse inlichtingendienst onvoldoende verifieerbaar was. Na een huiszoeking die niets overtuigends opleverde, richtten onderzoekers zich op de browsegeschiedenis van de verdachte om te bewijzen dat hij zich vrijwillig heeft aangemeld om een terroristische aanslag te plegen. Een arrestatiebevel is uiteindelijk woensdag afgegeven.
Lees ook: Marokko waarschuwt Algerije voor terroristische dreiging
Tarik S. was al veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf na een reis in Syrië en zijn vermeende banden met Daesh. Hij kan als Duitse staatsburger niet worden uitgezet.
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen