1 mei 2022 - 12:20 - Economie
Minister Khalid Ait Taleb van Volksgezondheid heeft de verlaging besloten van de prijs van tientallen generische of originele geneesmiddelen die op de Marokkaanse markt worden verkocht.
In totaal zullen 92 geneesmiddelen, waaronder enkele voor de behandeling van ernstige ziekten, aan lagere prijzen worden verkocht in het koninkrijk.
Lees ook: Farmaceutische bedrijven pleiten voor promotie medicijnen "made in Marokko"
Het besluit werd genomen na een analyse van de verzoeken tot vaststelling van de verkoopprijzen aan het publiek, ingediend door farmaceutische bedrijven. Deze bedrijven hebben ook verzoeken ingediend voor de goedkeuring van de prijzen voor verkoop aan het publiek van levensreddende generische en originele geneesmiddelen.
Lees ook: Marokko: tientallen medicijnen worden goedkoper
Volgens het ministerie is dit besluit mede genomen naar aanleiding van verzoeken van farmaceutische bedrijven betreffende de verlagingen of verhogingen van geneesmiddelenprijzen, en op advies van de interministeriële prijscommissie.
Zon, zee, strand: Martil herovert zijn kusten
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje