23 april 2024 - 14:00 - Marokko
De Marokkaanse export van tomaten naar de Europese Unie is de afgelopen tien jaar meer dan verdubbeld tot bijna 700.000 ton, terwijl de Spaanse export met 20% is gedaald. Deze cijfers baren zorgen in de Europese tomatensector.
De toenemende concurrentie van Marokko, dat de Europese markt overspoelt met zijn tomaten, was een van de belangrijkste onderwerpen van discussie tijdens de vergadering van de Contactgroep Tomaten van het Gemengd Comité voor Groenten en Fruit van Frankrijk, Italië en Spanje in Almería. Het koninkrijk is de tweede leverancier van tomaten aan de Europese Unie, na Nederland, meldt Huffpost.
Lees ook: Spanje vs Marokko: tomatenoorlog verhevigt
Tijdens deze vergadering uitten professionals in de sector hun bezorgdheid over de "oneerlijke" concurrentie van Marokko, dat "profiteert van zijn handelsovereenkomst met de Europese Unie" om de communautaire markt te overspoelen met zijn tomaten, met grote schade voor de Europese telers. Een van de deelnemers benadrukte de noodzaak om eerlijke en strenge normen in te voeren op het gebied van milieu en arbeid.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden