17 januari 2025 - 08:50 - Marokko
Marokko gaat Australische schapen importeren. Dit is bedoeld om de veestapel aan te vullen, die zwaar getroffen is door de droogte.
De import is het resultaat van een nieuw protocol dat Marokko heeft getekend met de Australian Livestock Exporters’ Council (ALEC). De overeenkomst komt na 18 maanden van onderhandelen.
Lees ook: Marokko importeert Roemeense schapen
Mark Harvey-Sutton, directeur van ALEC, is blij met de samenwerking. "De export van levende dieren voldoet aan echte behoeften", zegt hij. "Het biedt een betrouwbaar product aan landen die het dringend nodig hebben en creëert kansen voor onze boeren."
Het Marokkaanse ministerie van Landbouw ziet de import als een belangrijke maatregel om de gevolgen van de droogte te bestrijden. Australische schapen zijn gezond en vrij van ziektes, wat de kwaliteit van de Marokkaanse veestapel ten goede komt. Bovendien helpt de import de landbouwsector, die verzwakt is door de extreme droogte, te ondersteunen.
Lees ook: Marokko importeert "goedkope" schapen uit Spanje
De overeenkomst is ook belangrijk voor Australië, waar de export van levende dieren soms kritiek krijgt. Volgens Harvey-Sutton bewijst de deal met Marokko dat er wereldwijd veel vraag is naar kwaliteitsvlees en dat de toekomst van de Australische export er rooskleurig uitziet.
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Emiraten investeren 10 miljard dollar in Marokkaanse Sahara
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Fenerbahçe weigert agressief bod op Youssef En-Nesyri
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters
Polisario antwoordt aan Koning Mohammed VI
Marokko en Portugal in gesprek over stroomkabel