18 februari 2025 - 15:30 - Marokko
In Marokko zijn schapenboeren begonnen met het vetmesten van schapen voor Eid ul-Adha. Dit gebeurt nadat het ministerie van Landbouw toestemming heeft gegeven voor de verkoop van de dieren.
Door de schapen extra te voeden met speciaal voer gedurende drie tot vier maanden, hopen de boeren dieren van goede kwaliteit te leveren die voldoen aan de eisen voor het rituele offer, meldt Al Ahdath Al Maghribia.
Lees ook: Marokko importeert 20.000 runderen en 106.000 schapen in maand tijd
Deze maatregel is onderdeel van een breder pakket aan maatregelen van de Marokkaanse overheid om een succesvolle viering van Eid ul-Adha te garanderen. Naast het vetmesten van schapen, wil de overheid ook de import van vee verhogen, de lokale productie stimuleren en de samenwerking tussen betrokken partijen verbeteren. Het doel is om voldoende schapen beschikbaar te stellen tegen betaalbare prijzen. Om die reden heeft de overheid toestemming gegeven voor de import van Australische schapen, die bekend staan om hun goede gezondheid en kwaliteit.
Lees ook: Nieuwe onderhandelingen Marokko-Polisario
Ook de Marokkaanse voedsel- en warenautoriteit (ONSSA) neemt maatregelen. Zij starten binnenkort met een identificatieoperatie voor schapen en geiten om de traceerbaarheid van de dieren te waarborgen. Elk dier krijgt een geel oormerk met een uniek serienummer en de vermelding "Eid ul-Adha".
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt