16 november 2024 - 15:30 - Marokko
Marokko importeert weer schapen uit Roemenië. Volgens Cristian Laurențiu Morteașu, directeur-generaal diergezondheid en dierenwelzijn bij de Roemeense autoriteit voor voedselveiligheid (ANSVSA), zijn onlangs 13.000 schapen vanuit Constanța naar Marokko verscheept.
De Roemeense functionaris gaf aan dat eind augustus 2024 ongeveer 1,4 miljoen schapen waren geëxporteerd, tegenover 2,3 miljoen in dezelfde periode vorig jaar. Hij benadrukte dat de eerste ladingen naar Marokko, een belangrijke markt voor Roemeense fokkers, vorige week zijn verzonden. Roemeense professionals hopen op een duurzame samenwerking met Marokkaanse importeurs, met maandelijkse leveringen van 10.000 tot 28.000 schapen. Het doel is om de komende maanden in totaal 100.000 schapen naar Marokko te exporteren.
Lees ook: Schapenras Timahdit, een Marokkaanse trots
Volgens officiële Roemeense gegevens was Marokko in 2023 de tiende grootste importeur van Roemeense schapen, met meer dan 15.000 geïmporteerde dieren, goed voor 0,6% van de totale export van 2,3 miljoen schapen. De belangrijkste afzetmarkten waren Jordanië (36%), Griekenland (20,8%) en Saoedi-Arabië (20,7%).
Lees ook: Marokko importeert "goedkope" schapen uit Spanje
Begin november bezocht een Marokkaanse delegatie, bestaande uit vertegenwoordigers van de nationale voedselveiligheidsautoriteit (ONSSA) en professionals uit de veehouderij, Roemenië om de voorwaarden voor hervatting van de import te bespreken. De import was tijdelijk opgeschort na de uitbraak van een dierziekte. Tijdens het bezoek werden verzamelcentra in Constanța geïnspecteerd en de nodige documenten voor de import van de eerste ladingen afgerond.
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Atlas Leeuwen: 12 overwinningen die alles veranderen
Nieuw record verbroken in Marokko
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko
Marokko treedt hard op tegen onbeschoft gedrag
Vroegtijdig einde voor Jamal Ben Saddik in Rotterdam
Sebta onder druk: Spanje verhoogt paraatheid
Oude praktijken verstoren zomer in Marokko
Topontmoeting Koning Mohammed VI en Donald Trump in de maak