1 maart 2021 - 10:40 - Marokko
Usama Al-Husaini, een man met de Australische en de Saudische nationaliteit, is op verzoek van Riyad in Marokko aangehouden voor zijn vermeende betrokkenheid bij het organiseren van "politieke oppositie-activiteiten" tegen de Wahabitische regering. Hij wordt uitgeleverd aan Saoedi-Arabië.
Usama Al-Husaini wordt omschreven als "een eminente persoonlijkheid, een zakenman, een geleerde van de Koran en een voormalig hoogleraar aan de Koning Abdulaziz Universiteit in Jeddah". Het platform voor gewetensgevangenen ’Prisoners of conscience’, laat weten dat zijn arrestatie volgt op een correspondentie van 11 februari 2021, gericht aan het Openbaar Ministerie in Marokko.
Al-Husaini reisde onlangs naar Groot-Brittannië met zijn Australische paspoort. Volgens hoge ambtenaren in zijn land van herkomst nam hij deel aan de organisatie van "politieke oppositie-activiteiten" tegen de Wahabitische regering. "Wij bevestigen dat de Marokkaanse autoriteiten Usama Al-Husaini op 3 maart voor het gerecht zullen brengen en daarna zal hij hoogstwaarschijnlijk naar Saoedi-Arabië worden overgebracht, waar hij hoogstwaarschijnlijk geëxecuteerd zal worden ofwel voor lange tijd zal worden opgesloten," meldt het platform op Twitter.
Bij zijn aankomst in Marokko werd Usama Al-Husaini aangehouden en gevangen genomen. Pogingen van de Australische ambassade om zijn vrijlating te bewerkstelligen hebben niets opgeleverd. Hij zal waarschijnlijk in de komende dagen worden uitgeleverd aan Saoedi-Arabië.
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor