16 juni 2021 - 18:20 - Marokko
Saoedi-Arabië staat niet langer op de A-lijst. Marokko deelt dit land nu in op lijst B. Dit kondigde het Marokkaanse ministerie van Buitenlandse Zaken aan via een verklaring.
De aankondiging komt na de hervatting van de vluchten van en naar het koninkrijk op 15 juni met uitzonderlijke vergunningen en legt nieuwe voorwaarden op aan passagiers uit Saoedi-Arabië.
Iedereen die afkomstig is van het Arabisch schiereiland, met uitzondering van Marokkaanse onderdanen die daar verblijven, moet nu een uitzonderlijke vergunning voorleggen die door de consulaire diensten wordt afgegeven. Bovendien moet de PCR-test op het moment van inscheping minder dan 48 uur negatief zijn en moeten reizigers op eigen kosten een gecontroleerde quarantaine van 10 dagen in acht nemen, in hotels die vooraf door de Marokkaanse autoriteiten zijn vastgesteld. Ook moeten ze een controletest ondergaan op de 9e dag van hun verblijf.
Lees ook: Versoepeling reisvoorwaarden voor wereld-Marokkanen uit onveilige landen
Op 6 juni kondigden de Marokkaanse autoriteiten aan dat de vluchten van en naar het koninkrijk op 15 juni met uitzonderlijke vergunningen zouden worden hervat. Dit besluit, dat deel uitmaakt van de geleidelijke versoepeling van de beperkende maatregelen waartoe het koninkrijk het initiatief heeft genomen aan de hand van de epidemiologische controle in het koninkrijk en het succes van de vaccinatiecampagne, aldus een verklaring van Buitenlandse Zaken. Het besluit is ook bedoeld om mensen die naar het buitenland willen reizen of naar Marokko willen terugkeren, inclusief wereld-Marokkanen, toe te staan om dat te doen.
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk
Spanje onvoorbereid op druk van Marokko
Nasser Zefzafi in Al Hoceima met doodzieke vader
Vier Marokkaanse fysici in wereldtop
Marokko jaagt op ’master copy’ goederen
Duitse investeerder miljoenenproject in Marokko door bureaucratie