Regering houdt vol: persvrijheid in Rif gerespecteerd
Het Marokkaanse ministerie van Communicatie heeft op de beschuldigingen gereageerd volgens dewelke de persvrijheid in Marokko en met name in de Rif wordt geschonden.
22 april 2019 - 17:00 - Marokko
Zoals verwacht heeft de Marokkaanse regering kwaad gereageerd op het nieuw rapport over de persvrijheid in de wereld van Verslaggevers zonder Grenzen.
De regering hekelt de conclusies van de organisatie en trekt de criteria van objectiviteit en transparantie in de rapporten en verklaringen over de persvrijheid in Marokko in twijfel.
Voor de regering schendt VZG ook dit jaar alle regels van objectiviteit, juistheid en transparantie door Marokko bij de "risicolanden" te plaatsen. De NGO negeert "opzettelijk het klimaat van vrijheid, openheid en pluraliteit" waarvan de kranten en de media in Marokko genieten.
In totaal werken 86 correspondenten van 49 buitenlandse media "in normale en vrije omstandigheden" in Marokko. Allen hebben een vergunning om in het koninkrijk te werken, aldus de regering.
Marokko staat dit jaar op de 135e plaats in de index voor persvrijheid van VZG. Het land staat in de rode lijst en wordt ervan beschuldigd niets te doen om de persvrijheid te verbeteren.
Lees meer
Het Marokkaanse ministerie van Communicatie heeft op de beschuldigingen gereageerd volgens dewelke de persvrijheid in Marokko en met name in de Rif wordt geschonden.
Koning Mohammed VI heeft woensdag de bouw gelanceerd van het nieuw hoofdkwartier van de nationale veiligheidsdienst DGSN in Rabat.
Elk jaar wordt op de Internationale Dag van het Geluk op 20 maart, de World Happiness Index gepubliceerd, een rapport van de Verenigde Naties dat geluk in de wereld meet.
De politie van Tetouan heeft onder leiding van het Openbaar ministerie een onderzoek gestart naar illegale websites.
Een nieuw rapport van het onderzoeknetwerk Afrobarometer toont aan dat in Marokko de corruptie vooral onder Kamerleden en ministers heerst.