Marokko: ministerie van Binnenlandse zaken verbiedt Facebook en WhatsApp
Ambtenaren van het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken mogen geen elektronische berichtendiensten zoals Facebook Messenger en WhatsApp meer gebruiken.
19 april 2019 - 12:20 - Marokko
De politie van Tetouan heeft onder leiding van het Openbaar ministerie een onderzoek gestart naar illegale websites.
Een twintigtal website-eigenaars werden door de politiedienst voor cybercriminaliteit in Tetouan opgeroepen voor verhoor omdat hun websites niet aan de legale normen voldoen.
Volgens Al Ahdath Al Maghribia werd deze "schoonmaakactie" door Mohamed Abdennabaoui, voorzitter van het Openbaar ministerie, besloten. Hij wil een "inventaris opstellen van alle elektronische websites" die de nieuwe pers- en publicatiewet niet naleven.
Deze websites blijven actief maar hebben geen vergunning voor het publiceren van nieuws zoals de nieuwe wet het eist. Velen oordelen dat de wet enkel bedoeld is om de persvrijheid te beperken.
Lees meer
Ambtenaren van het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken mogen geen elektronische berichtendiensten zoals Facebook Messenger en WhatsApp meer gebruiken.
Eigenaars van woningen in Marokko die op websites zoals AirBnb worden verhuurd, zullen binnenkort belastingen moeten betalen op de winst die ze maken.
Marokkaanse hackers hebben afgelopen donderdag verschillende Algerijnse websites, waaronder die van de overheid, gekraakt.
In de regio van Tazmourt bij El Hajeb is eerder deze week een grote bosbrand uitgebroken. De brand bracht het bestaan van een illegale houtskoolproductie aan het licht.
Een student Geneeskunde werd enkele dagen geleden door de politie op de luchthaven van Marrakech gearresteerd voor zijn vermeende betrokkenheid bij het organiseren van illegale...