23 maart 2019 - 18:20 - Marokko
Elk jaar wordt op de Internationale Dag van het Geluk op 20 maart, de World Happiness Index gepubliceerd, een rapport van de Verenigde Naties dat geluk in de wereld meet.
Marokko staat dit jaar op de 89e plaats van 156 landen. Dat is vier plaatsen minder dan vorig jaar.
Libië doet het beter dan Marokko op de 72e plaats, net zoals Algerije dat dit jaar 88e is. Verrassend is dat Tunesië ver achter volgt, op de 124e plaats wereldwijd.
De ranking wordt zonder verrassing door de Scandinavische landen aangevoerd, met name Finland, Denemarken, Noorwegen en IJsland. De Verenigde Arabische Emiraten staan op de 21e plek als eerste Arabisch land in de lijst.
Onderaan de lijst vinden we Zimbabwe (146e), Syrië (149e), Jemen (151e), Afghanistan (154e) et Zuid-Soedan (156e).
Om de World Happiness Index op te stellen wordt onder meer gekeken naar de levensverwachting, sociale vrijheid, corruptie, BBP per hoofd van de bevolking, sociale steun en vrijgevigheid van de inwoners.
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Strenge controle op brandstof in Marokko
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie