14 mei 2019 - 10:40 - Economie
Ondanks de maatregelen die werden ingevoerd om distributeurs en producenten van aardolieproducten aan te moedigen, is de Marokkaanse overheid hulpeloos tegenover de weigering van de olielobby om zich aan de regelgeving in de sector te houden.
Volgens het Internationaal Energieagentschap weigeren aardoliebedrijven in Marokko de kwaliteit van hun brandstof te garanderen ondanks de voordelige maatregelen met betrekking tot uitrusting en belastingen. Ook is er geen reserve, waardoor het land wordt blootgesteld aan de grillen van de internationale markt.
Het agentschap bekritiseert tevens het onvermogen van Marokko om zijn oliereserves te beheersen, wat het land kwetsbaar en afhankelijk maakt van de internationale markt. Marokko importeert ruim 90% van zijn behoeften aan aardolieproducten.
Er wordt ook gewezen op de negatieve gevolgen van de sluiting van de raffinaderijen van Samir. De regering wordt als gevolg aangemoedigd om na te denken over een betere energievoorziening.
Marokko gaat strijd aan met antisemitisme en antizionisme
Marokkaanse blauwhelm gesneuveld in Centraal-Afrika
Marokkaans dorpje krijgt hulp van Franse stad
"Marokko altijd aanvallend naar Melilla"
Karim veroordeeld voor mishandelen moordenaar neefje in Franse cel
Danseres Maya Dbaich lacht om slachtoffers van verkrachting
Oxfam Marokko: "Belastingstelsel moet op de schop"
Oekraïne wordt hoofdleverancier tarwe van Marokko
Marokko: belasting op alcohol en tabak brengt 2 miljard dirham op
Amerikaanse markt gaat open voor producten uit Marokkaanse Sahara
Platform ’B2Marruecos’ om Europese toeristen aan te trekken
Overname van Marokkaanse Asti Group door Ceva Logistics
Marokkanen geven voor 6 miljard dirham aan buitenlands vermogen op in 2020
Een vrijhandelszone tussen Marokko en Israël?