Marokko: prijzen stijgen sterk door Ramadan
In Marokko is in de afgelopen dagen een sterke stijging van de prijzen van basis voedingsmiddelen waargenomen.
14 mei 2019 - 10:40 - Economie
Ondanks de maatregelen die werden ingevoerd om distributeurs en producenten van aardolieproducten aan te moedigen, is de Marokkaanse overheid hulpeloos tegenover de weigering van de olielobby om zich aan de regelgeving in de sector te houden.
Volgens het Internationaal Energieagentschap weigeren aardoliebedrijven in Marokko de kwaliteit van hun brandstof te garanderen ondanks de voordelige maatregelen met betrekking tot uitrusting en belastingen. Ook is er geen reserve, waardoor het land wordt blootgesteld aan de grillen van de internationale markt.
Het agentschap bekritiseert tevens het onvermogen van Marokko om zijn oliereserves te beheersen, wat het land kwetsbaar en afhankelijk maakt van de internationale markt. Marokko importeert ruim 90% van zijn behoeften aan aardolieproducten.
Er wordt ook gewezen op de negatieve gevolgen van de sluiting van de raffinaderijen van Samir. De regering wordt als gevolg aangemoedigd om na te denken over een betere energievoorziening.
Lees meer
In Marokko is in de afgelopen dagen een sterke stijging van de prijzen van basis voedingsmiddelen waargenomen.
Marokko plant de bouw van 15 dammen, 3 per jaar, in de periode 2017-2021. De informatie werd officieel bevestigd door Premier Saadeddine El Othmani in het parlement.
In Tanger trekt de textielindustrie het meest aantal buitenlandse investeringen aan. In de sector werden ruim 80.000 directe banen gecreëerd, maar de werkomstandigheden zijn er...
In Marokko zullen de de GAFA-internetbedrijven (Google, Facebook, Apple en Amazon) binnenkort ook belastingen moeten betalen.
De prijs van sigaretten is in de afgelopen maanden flink gestegen in Marokko. Volgens de directeur van het Marokkaans tabaksbedrijf SMT is dat de fout van de regering.