19 mei 2018 - 18:30 - Economie
Maatregelen zullen worden getroffen om de prijs van benzine te reguleren in Marokko. Dat beloofde de regering op donderdag na de publicatie van een rapport over de liberalisering van benzineprijzen en de winstmarges van oliemaatschappijen.
"We zijn ons bewust van de problemen die worden veroorzaakt door de liberalisering van de prijzen van benzine (sinds 2015). We werken aan oplossingen die rekening houden met de koopkracht van de burgers", verklaarde Premier Saadeddine El Othmani.
Het parlementair rapport over de prijzen werd op een zeer slecht moment gepubliceerd. Marokko wordt namelijk al weken geteisterd door een boycot tegen drie grote bedrijven, waaronder Afriquia. Volgens het rapport ligt de marge van de groep tussen 13 en 17 miljard dirham sinds de liberalisering van de prijzen.
Een van de oplossing waaraan de regering denkt is volgens verschillende bronnen de prijzen te beperken maar zonder terug te gaan naar een subsidiesysteem.
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje