31 maart 2021 - 13:50 - Marokko
Salvadora Mateos, afgevaardigde van de Spaanse regering in Sebta, heeft laten weten dat Marokko vóór het begin van de maand Ramadan ruim 200 van zijn onderdanen gaat repatriëren.
Het merendeel van de Marokkanen die nog vastzitten in de enclave in het noorden van Marokko, zullen naar verwachting de Ramadan met hun families kunnen vieren. Mateos stelt dat 200 mensen op de lijst zijn ingeschreven om naar Marokko te worden gerepatrieerd.
Voor de repatriëring zal de grensovergang Tarajal uitzonderlijk worden geopend. Dat gebeurt volgens de bewindsvrouw nog voor het begin van de Ramadan medio april.
Marokko besloot ruim een jaar geleden om de grenzen met Sebta en Melilla te sluiten in een poging om de coronapandemie te remmen. Sindsdien werden zes repatriëringsoperaties georganiseerd vanuit Sebta. 653 mensen werden naar Marokko gerepatrieerd.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk