11 augustus 2021 - 12:40 - Marokko
Salvadora Mateos, regeringsafgevaardigde in Sebta, heeft maandag laten weten dat de Spaanse regering het nodige doet om de minderjarige migranten die tijdens de migratiecrisis in mei in de enclave zijn aangekomen, met hun families in Marokko te herenigen.
Zeker 800 minderjarige Marokkanen, waarvan 200 jonger zijn dan 16 jaar, verblijven nog steeds in de enclave in het noorden van Marokko. Het Spaanse ministerie van Onderwijs onderzoekt momenteel de mogelijkheid om hen vanaf september een schoolopleiding te garanderen, aldus Mateos tijdens een persconferentie.
Lees ook: Marokko wil Sebta en Melilla co-beheren
De minderjarige migranten werden ondergebracht in kampen en sportcentra in Sebta. Hen een opleiding verschaffen wordt bemoeilijkt door het feit dat het merendeel geen Spaans spreekt. Ideaal zou zijn dat de minderjarige Marokkaanse migranten "naar hun ouders terugkeren". Mateos belooft dan ook dat ze allemaal naar hun families zullen worden teruggestuurd. Kinderen waarvan de ouders hen niet wensen terug te nemen, zullen worden opgevangen door Marokkaanse organisaties en staatsinstellingen.
Lees ook: Europa wil Marokko sancties opleggen voor migratiecrisis
Mateos wil dat de terugkeer van de jongeren nog voor september plaatsvindt en rekent daarvoor op de "zeer goede" betrekkingen met Marokko sinds de benoeming van de nieuwe Spaanse minister van Buitenlandse zaken, Manuel Albares. Sinds de migratiecrisis keerden 3474 migranten vrijwillig terug naar Marokko. Slechts 124 van hen werden gedwongen gerepatrieerd en 1230 dienden een asielaanvraag in, waarvan 260 reeds werden goedgekeurd.
Algerije probeert VS te beïnvloeden met gasdeal
Parkeren in Akchour: onverwachte kosten
Revolut komt Marokkaanse banksector ontwrichten
Verstopt pareltje: Boujibar park in Al Hoceima
Zeldzaam fenomeen op strand Chefchaouen
Prijzen dalen in Marokko, maar niet overal
Parkeren in Akchour: onverwachte kosten
Verstopt pareltje: Boujibar park in Al Hoceima
Zeldzaam fenomeen op strand Chefchaouen
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis
Deal met Brazilië: Marokko koopt KC-390 millennium
Marokko bespreekt visumplicht voor Europeanen
Gezochte crimineel houdt opzichtig huwelijk in Nador
Gendarme gedood door doorrijder in Marokko