14 januari 2021 - 14:00 - Economie
De oprichting van een Marokkaans-Israëlische Kamer van Koophandel wordt gesteund door meer dan 45 zakenmensen, consultants, advocaten en diplomaten. Zij willen graag deelnemen aan de lancering.
Deze Kamer van Koophandel is een onafhankelijke, apolitieke non-profit organisatie die zich inzet voor het bevorderen van bilaterale handel, investeringen en handelsbetrekkingen tussen Israël en Marokko, meldt Israel Valley. De economische gebieden waarop de landen willen gaan samenwerken zijn landbouw, luchtvaart, ruimtevaart, biowetenschappen, toerisme en de elektronica-industrie.
Omdat Marokko dicht bij Europa ligt en over een belangrijke infrastructuur beschikt, liggen er veel kansen in de elektronica industrie. Met een jaarlijkse gemiddelde groei van het bbp van 4% in het afgelopen decennium kwam het gezamenlijke binnenlandse product van Marokko in 2019 uit op 122 miljard dollar.
In Casablanca hebben veel multinationals die actief zijn in de Maghreb en West-Afrika hun hoofdkantoor gevestigd. Ook voor Israëlische bedrijven is het aantrekkelijk om zich te vestigen in de havenstad waar 48% van de investeringen worden gedaan. De economische hoofdstad van Marokko is goed voor 60% van het bbp.
Marokko is de op twee na grootste producent en exporteur van fosfaten ter wereld en doet het ook goed op het gebied van landbouw (citrusvruchten, tomaten, olijfolie). Ook de luchtvaart- en autosector van Marokko maken een spectaculaire ontwikkeling door. Vanuit Israël is er tevens veel belangstelling voor het Technopark in Casablanca.
Ongerustheid in Tanger door grote actie bij Bank Al-Maghrib
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?