6 juni 2025 - 16:00 - Marokko
Marokko heeft een belangrijke stap gezet in de modernisering van zijn strijdkrachten. Het koninkrijk heeft een eerste levering van geavanceerde Amerikaanse pantservoertuigen ontvangen, die de mobiliteit en bescherming van de militaire eenheden aanzienlijk zullen verbeteren. Deze aanwinst markeert een nieuwe fase in de samenwerking tussen Marokko en de Verenigde Staten op militair gebied.
Het gaat om de M-ATV Standard Base (SXB)-voertuigen, geproduceerd door Oshkosh Defense. Deze voertuigen zijn bestemd voor de Brimoto-eenheden van de Marokkaanse Koninklijke Strijdkrachten (FAR), die actief zijn in de Sahara en de oostelijke regio’s. Ze zijn speciaal ontworpen voor ruige terreinen en asymmetrische omgevingen, en bieden de nodige mobiliteit en ballistische bescherming. Deze levering is onderdeel van een breder logistiek moderniseringsplan.
Lees ook: VS keurt grote wapendeal met Marokko definitief goed
In september 2024 plaatste Marokko al een bestelling bij Oshkosh Defense voor HET A1 (Heavy Equipment Transporter) logistieke trekkers en gespecialiseerde 635NL-opleggers. Deze grotere voertuigen, bedoeld voor het transport van zwaar materieel, worden vanaf de zomer van 2025 geleverd via Optimum Vehicle Logistics. Pat Williams, programmadirecteur bij Oshkosh Defense, benadrukte destijds dat de bestelling het vertrouwen van Marokko in hun expertise op het gebied van tactische mobiliteit en grondsteun weerspiegelt.
Lees ook: Marokko heeft nieuw legerschip ontvangen
De HET A1 is uitgerust met een krachtige Caterpillar C18-motor van 700 pk en geavanceerde ophangsystemen voor optimale wendbaarheid, zelfs op moeilijk begaanbaar terrein. Het voertuig beschikt over twee lieren van elk 24.948 kg om operaties te vergemakkelijken. De constructie omvat modulaire beschermingssystemen, conform de LTAS (Long-Term Armor Strategy), wat de veiligheid van bemanning en lading ten goede komt. De ontvangen M-ATV SXB-versie is een basismodel; een variant voor speciale eenheden, de M-ATV SXF, is tot op heden niet door Marokko besteld.
Dakloze duwt moqaddem voor auto in Tanger
Al Hoceima stemt actieplan en begroting
Boete geëist na verdrinking 2-jarige Amin in Huizen
Marokko’s opmars in halal toerisme
Miljardentekort: Marokko eist nieuwe handelsdeal met Turkije
Prins Moulay Rachid jarig
Dakloze duwt moqaddem voor auto in Tanger
Al Hoceima stemt actieplan en begroting
Boete geëist na verdrinking 2-jarige Amin in Huizen
Marokko’s opmars in halal toerisme
Prins Moulay Rachid jarig
Verwoestende bosbrand woedt bij Tetouan
Zangeres Rym Fikri en Turbo samen op moordproces
Spraakmakende café La Crème-moord in Marrakech opnieuw voor de rechter