15 juni 2024 - 22:50 - Marokko
Rabat, 14 juni 2024 - Het Marokkaanse forum Military Moroccan Forum heeft een replica gedetecteerd van de Marokkaanse verdedigingsmuur in de Sahara, op een Algerijns oefenterrein in de buurt van Tindouf.
Volgens experts wordt deze replica door het Algerijnse leger en de separatistische beweging Polisario gebruikt om te trainen in aanvallen op de muur.
Lees ook: Marokkaans leger versterkt verdedigingsmuur in de Sahara
De replica omvat opvallende kenmerken van de echte muur, zoals de vorm van de wachttorens en de steunpunten. Experts benadrukken echter dat de replica niet de complexiteit en geavanceerde technologie van de echte muur weerspiegelt. De Marokkaanse verdedigingsmuur, gebouwd tussen 1980 en 1987, strekt zich uit over meer dan 2100 kilometer en wordt bewaakt door tienduizenden soldaten.
Lees ook: Marokko verlengt verdedigingsmuur Sahara met 50 km
De replica wordt gezien als een provocatie door Marokko, en mogelijk een reactie op de recente diplomatieke nederlagen van het Polisario. De Marokkaanse verdedigingsmuur speelt een cruciale rol in de strijd tegen terrorisme en grensbewaking.
Belasting betalen in Marokko verandert
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt