7 november 2022 - 07:00 - Marokko
Momenteel verblijven bijna 300 Marokkanen in de kampen van Daesh in Syrië en Irak. Marokko volgt hun situatie op de voet.
Volgens gegevens van het Marokkaanse ministerie van Binnenlandse zaken verblijven op dit moment 277 Marokkanen in kampen in Syrië en Irak. In detail gaat het om 182 kinderen, 65 mannen en 30 vrouwen. Volgens minister Abdelouafi Laftit van Binnenlandse zaken volgen het ministerie van Buitenlandse Zaken en de veiligheidsautoriteiten de dossiers van deze Marokkaanse burgers.
Lees ook: Zestigtal Marokkaanse vrouwen in Syrische kampen vastgehouden
Het is nog niet duidelijk of Marokko de repatriëring van deze onderdanen, die zich hebben aangesloten bij terroristische organisaties in Syrië en Irak, zal regelen. Volgens het ministerie is het repatriëringsproces een grote uitdaging voor het koninkrijk.
Lees ook: Broers in Spanje veroordeeld voor dood Marokkaan in Syrië
Dit jaar heeft Marokko reeds 117 van zijn onderdanen uit Syrië en Irak kunnen repatriëren. Uit onderzoek blijkt dat 25 van hen zich bij Daesh hadden aangesloten. Allen werden voor de rechter gebracht.
Toekomst sterspelers Marokko baart bondscoach zorgen
Controverse rond Algerijnse scheidsrechter en Royal Air Maroc
Achraf Hakimi en Imaan Hammam in koppel?
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Vader Lamine Yamal voor de rechter, dubbele rol in steekpartij
Fikse boete voor man die uitkering ontving tijdens vakantie in Marokko
België waarschuwt reizigers voor Marokko
Geen schaduw, wel palmbomen: kritiek in Marokko
Marokko pakt landroof keihard aan
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko