29 juli 2024 - 21:20 - Marokko
Marokko zet zich schrap voor een intense hittegolf die het koninkrijk de komende dagen in zijn greep zal houden. Verschillende regio’s zullen te maken krijgen met extreem hoge temperaturen, zo waarschuwt de Marokkaanse meteorologische dienst.
Van dinsdag tot en met vrijdag worden temperaturen tussen de 42 en 47°C verwacht. Vooral in de provincies Beni Mellal, Fquih Ben Saleh, Guercif, Taounate, Taza, Settat en Khouribga zal het kwik flink stijgen, met uitschieters tot 46°C.
Lees ook: Hittegolf eist 21 levens in Beni Mellal
Vanaf woensdag wordt het nog heter in de provincies Marrakech, Rhamna, Kelaat Sraghna, Aousserd, Oued Ed-Dahab, Boujdour, Assa-Zag, Smara, Tata en Taroudant. Daar kunnen de temperaturen zelfs oplopen tot een verzengende 47°C.
Lees ook: Hittegolf na hittegolf in Marokko: dit is waarom
De autoriteiten hebben een waarschuwing afgegeven en roepen inwoners en toeristen op om extra voorzorgsmaatregelen te nemen, zoals het vermijden van onnodige blootstelling aan de zon, het drinken van voldoende water en het zorgen voor voldoende verkoeling.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko