Zoeken

Marokko: honderdtal migranten gedwongen naar het zuiden gebracht

- Marokko

Geschreven door Laila A.

De Marokkaanse autoriteiten blijven migranten uit sub-Sahara Afrika naar het zuiden van het land verplaatsen. Dat stelt de Marokkaanse mensenrechtenorganisatie AMDH.

Volgens de vereniging werden zaterdag een honderdtal migranten in de regio van Tanger gearresteerd en de volgende dag met bussen naar het zuiden van het land gebracht. Deze verplaatsingen zijn "beledigend en illegaal" omdat ze zonder "zonder rechterlijke bevelen" gebeuren.

De AMDH kreeg tevens klachten binnen van verplaatste migranten over hun reisomstandigheden. Zo zouden ze slechts één sandwich in 36 uur tijd hebben gekregen.

Een plaatselijke verantwoordelijke verklaarde aan persagentschap AFP dat de maatregel onderdeel is van "de strijd tegen de illegale immigratie".

Lees meer

Marokko: autoriteiten verplaatsen honderden migranten uit noorden

De Marokkaanse autoriteiten hebben in de afgelopen dagen honderden migranten die in kampen en bossen in het noorden van Marokko verbleven, naar andere steden gebracht.

Marokko: marine redt migranten op weg naar Canarische Eilanden

De Marokkaanse koninklijke marine heeft in drie dagen tijd 133 mensen in het noorden en het zuiden van het land gered.

Marokko: 143 migranten voor kust Tanger en Nador gered

De Marokkaanse marine heeft dinsdag voor de kusten van Nador en Tanger 143 migranten afkomstig uit sub-Sahara Afrika opgepikt.

Marokkaanse marine redt honderdtal mensen in Middellandse zee

De Marokkaanse marine heeft dinsdag een honderdtal - voornamelijk Marokkaanse - migranten geholpen in de Middellandse zee.

Nador: motorboten in beslag genomen, meerdere arrestaties

Zes mensen verdacht van samenwerking met een smokkelnetwerk van migranten zijn door de politie in Nador gearresteerd.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team