Zoeken

Marokko: leger doet onderzoek naar corruptieschandaal VS

8 april 2019 - 10:00 - Marokko

Geschreven door Said A.

Het Marokkaans leger heeft een onderzoek gestart als gevolg van de publicatie van een rapport van het Amerikaanse ministerie van justitie over de omkoping van Marokkaanse verantwoordelijken door het Duitse bedrijf Fresenius.

Meerdere Marokkaanse verantwoordelijken zouden tussen 2006 en 2012 smeergeld hebben ontvangen van het bedrijf in ruil voor de toekenning van een aanbesteding voor het beheer van dialysecentra in militaire ziekenhuizen in Marokko.

Alle verantwoordelijken die tijdens de behandeling van de zaak door de Amerikaanse justitie werden genoemd, zullen worden gehoord. Onder hen een voormalige officier die voor de medische afdeling van het leger werkte, aldus een verklaring van de Royal Armed Forces.

Fresenius zou een "fictieve commissie" van 10% van de totale waarde van het contract aan de verantwoordelijken hebben betaald. Het bedrijf moet daarvoor van de Amerikaanse autoriteiten twee boetes van 84 en 147 miljoen dollar betalen.

Lees meer

Marokko: bedorven voedsel voor het leger

Meerdere tonnen bedorven voedsel bestemd voor de Royal Armed Forces, zijn door de koninklijke gendarmerie bij de Mohammed V luchthaven in Casablanca in beslag genomen.

Marokko: fiscus doet onderzoek naar minnaressen hoge ambtenaren

De Marokkaanse belastingdienst heeft een groot onderzoek gestart naar de eigendommen van minnaressen van Marokkaanse verantwoordelijken.

Marokko: vrouw bevalt op straat, ministerie start onderzoek

Het ministerie van Gezondheid heeft een onderzoek gestart na de publicatie van berichten over een vrouw die nabij een zorgcentrum in Meknes op straat zou zijn bevallen. De baby...

Marokko: crash legerhelikopter, twee doden

Bij de crash van een helikopter van de Royal Armed Forces in de regio van Tichla zijn vrijdag twee doden en een gewonde gevallen.

Verantwoordelijken van Facebook in Marokko

Meerdere verantwoordelijken van Facebook bezochten onlangs Marokko waar ze ontmoetingen hadden met de voorzitter van het agentschap voor de bescherming van persoonsgegevens CNDP.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team