5 oktober 2021 - 16:00 - Economie
De Internationale Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (IBRD) heeft een lening van 100 miljoen dollar aan Marokko toegekend. Dit bedrag moet het koninkrijk helpen beter om te gaan met de gevolgen van natuurrampen.
Al Akhbar bericht dat de financiële instelling de lening aan Marokko heeft toegekend om het geïntegreerde rampenrisicobeheer te versterken, de capaciteit van Marokkaanse instellingen op het gebied van rampenrisicobeheer te verbeteren en te investeren in risicovermindering.
Lees ook: Marokko: zorgwekkende stijging temperaturen verwacht tegen 2050
Ander doel van deze lening is de impact van investeringen in risicovermindering te versterken, evenals de monitoring en evaluatie van deze investeringen, aldus de krant. Dankzij dit bedrag zal Marokko de resultaten op het terrein kunnen verbeteren door voort te bouwen op de hervormingen die al zijn doorgevoerd.
Lees ook: Marokko 124e op klimaatrisico-index
Marokko heeft het afgelopen decennium zijn institutionele, politieke en investeringskader continu verbeterd om rampenrisico’s beter te beheersen. Zo werd onder meer een solidariteitsfonds opgericht om de financiële gevolgen van natuurrampen voor Marokkaanse huishoudens en bedrijven te verminderen.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!