4 augustus 2021 - 20:20 - Marokko
De Marokkaanse ambassadeur in Berlijn, Zohour Alaoui, heeft namens Marokko maandag in Duitsland een verzoek om een gerechtelijk bevel ingediend tegen de uitgeverij "Süddeutsche Zeitung GmbH" wegens "valse beschuldigingen in verband met een bericht over het vermeende gebruik van Pegasus spyware door het koninkrijk Marokko".
De Marokkaanse ambassade in Duistland zegt dat de Süddeutsche Zeitung GmbH in verschillende berichten, deels als vaststaand feit en deels als vermoeden, heeft beweerd dat het koninkrijk de spionagesoftware Pegasus gebruikte om de mobiele telefoons van vele politici, journalisten en andere mensen te bespioneren en af te luisteren," aldus de Marokkaanse ambassade in Berlijn in een verklaring.
Lees ook: Pegasus-affaire: Bourita en Laftit gedagvaard voor parlement
Marokko, dat deze beschuldigingen ten stelligste ontkent, heeft de spyware nooit aangekocht en dus ook nooit gebruikt, aldus de verklaring. De actie in Duitsland volgt op de smaadprocedures die Marokko reeds heeft opgestart in Frankrijk tegen Amnesty International, Forbidden Stories, Le Monde, Mediapart en Radio France.
Lees ook: Pegasus-zaak: Marokko ontkent aantijgingen van spionage
In een recent interview met het tijdschrift Jeune Afrique, bevestigde minister Nasser Bourita van Buitenlandse Zaken, dat elke persoon of organisatie die beschuldigingen tegen Marokko formuleert, bewijs zal moeten leveren of zich voor de rechtbank zal moeten verantwoorden. Marokko heeft ervoor gekozen om te vertrouwen op justitie, nationaal en internationaal, benadrukte Bourita in reactie op de aanhoudende mediacampagne over een vermeende infiltratie van de telefoons van verschillende nationale en buitenlandse publieke figuren.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht