27 maart 2019 - 12:30 - Marokko
Marokko heeft een belangrijke rol gespeeld in de strijd tegen de terroristische organisatie Daesh in Irak en Syrië. Dat bevestigt het Defense Security Cooperation Agency in een nota.
Het Amerikaans agentschap legt in een nota dat geheim had moeten blijven, waarom Marokko toestemming heeft gekregen voor de aankoop van nieuwe F16 straaljagers, raketten en bommen. Zo blijkt dat dat komt omdat het koninkrijk actief aan de gevechten tegen Daesh in Irak en Syrië heeft deelgenomen.
Voor de aankoop van 25 straaljagers, een zestigtal bommen, 36 raketten en 40 volgsystemen zal Marokko maar liefst 4 miljard dollar betalen.
In de nota leest men ook dat de nieuwe gevechtsvliegtuigen "de interoperabiliteit met de Verenigde Staten en andere regionale bondgenoten zullen helpen verbeteren" en de "capaciteit van Marokko om coalitieoperaties uit te voeren zal verbeteren".
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Remco Evenepoel woest: "Oumi komt uit welgestelde Marokkaanse familie!"
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht