27 maart 2019 - 12:30 - Marokko
Marokko heeft een belangrijke rol gespeeld in de strijd tegen de terroristische organisatie Daesh in Irak en Syrië. Dat bevestigt het Defense Security Cooperation Agency in een nota.
Het Amerikaans agentschap legt in een nota dat geheim had moeten blijven, waarom Marokko toestemming heeft gekregen voor de aankoop van nieuwe F16 straaljagers, raketten en bommen. Zo blijkt dat dat komt omdat het koninkrijk actief aan de gevechten tegen Daesh in Irak en Syrië heeft deelgenomen.
Voor de aankoop van 25 straaljagers, een zestigtal bommen, 36 raketten en 40 volgsystemen zal Marokko maar liefst 4 miljard dollar betalen.
In de nota leest men ook dat de nieuwe gevechtsvliegtuigen "de interoperabiliteit met de Verenigde Staten en andere regionale bondgenoten zullen helpen verbeteren" en de "capaciteit van Marokko om coalitieoperaties uit te voeren zal verbeteren".
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Marokkaanse diaspora massaal naar huis
Duizenden banen bedreigd in Marokko
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI