19 november 2020 - 15:00 - Economie
Marokko heeft 310 miljoen dirham ontvangen voor goede doelen, meldt het secretariaat-generaal van de regering (SGG). Maar liefst 273 verenigingen in het koninkrijk hebben geld uit het buitenland ontvangen.
Mohamed Hajoui van SGG vertelde de bevindingen tijdens een presentatie aan het parlement. Hij gaf aan dat ongeveer 273 verenigingen in Marokko steun hebben gekregen van buitenlandse niet-gouvernementele organisaties. De totale waarde wordt geschat op 310 miljoen dirham.
Ook zijn er twee nieuwe verenigingen officieel erkend. Hajoui geeft aan dat de wet omtrent dit soort organisaties worden herzien en aangepast. Momenteel dateren de regels voor verenigingen van een wet uit 1958. De nieuwe wet moet het makkelijker maken om geld uit het buitenland te ontvangen en aan te geven.
Hajoui wil dat er meer controle komt op de schenkingen vanuit het buitenland. "De financieringsprocedure dient gevolgd te worden bij de uitgevoerde activiteiten, de programma’s en projecten," aldus Hajoui. De presentatie werd gehouden tijdens het jaarlijkse begrotingsoverleg van de SGG voor 2021.
Hart van Nador sterft: inwoners in actie
Naar Marokko met de auto: 10 fatale fouten die je moet vermijden
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Topteam: Hammouchi gaat samenwerken met VAE-inlichtingendienst
Zomerreis naar Marokko dreigt fiasco te worden door hoge prijzen
Marokko onthult schokkende cijfers over gifdieren
Marokko schrapt douanerechten op Turkse importen
Marokkaanse auto-industrie onder druk: export daalt
Marokko bereidt grote economische hervorming voor
Turkije wil LNG-terminal leveren voor Nador West Med
Marokko en Oekraïne sluiten deal in Istanbul
Marokko en Turkije sluiten cruciale overeenkomsten
Chinese export domineert handel met Marokko
Marokkaanse belastingdienst boekt flinke winst