14 november 2020 - 17:40 - Economie
Ondanks de voortdurende gezondheidscrisis worden de Marokkaanse directe investeringen in het buitenland (IDME) geleidelijk hervat. Eind september heeft Marokko voor 5,64 miljard dirham aan buitenlandse investeringen gedaan, tegen bijna 5 miljard dirham eind juni.
Hoewel de directe buitenlandse investeringen weer licht zijn gestegen, is het verschil met dezelfde periode in 2019 nog altijd 28,5%. De netto stroom van deze IDME’s, laat in de statistieken van het Foreign Exchange Office een daling zien van 3,66 miljard dirham. Ondanks de daling is die stroom iets verbeterd ten opzichte van de eerste helft van 2020, meldt Aujourdhui.
De verdeling van het totaalbedrag dat Marokko besteedt aan IDME’s is niet veel veranderd ten opzichte van het voorgaande jaar. Zo maken financiële en verzekeringsactiviteiten een groot deel uit van deze investeringen, namelijk een stroom van bijna 1,95 miljard dirham eind juni.
Marokko heeft 208 miljoen dirham geïnvesteerd in buitenlandse automobiel- en motorfietshandel. De investeringen in transport en opslag worden geschat op 13 miljoen dirham. Verder is er voor 82 miljoen dirham geïnvesteerd in de bouwsector en voor 1 miljard dirham in de landbouw-, bosbouw- en visserijsector. Marokko heeft in deze periode 737 miljoen dirham minder geïnvesteerd in de buitenlandse communicatiesector dan in dezelfde periode in 2019.
De bestemmingen van de Marokkaanse investeringen zijn in de eerste helft van 2020 veranderd ten opzichte van het voorgaande jaar. Zo staan de Verenigde Arabische Emiraten als eerste op de ranglijst, gevolgd door Kameroen, Ivoorkust, Frankrijk, Mauritius, Burkina Faso, Mali, Gabon, Egypte, Senegal, Togo, Luxemburg en Guinee. Marokko heeft minder investeringen gedaan in Benin, Nederland, Niger, Congo en India.
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Marokko kiest voor nieuw belastingstelsel
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!