14 juni 2025 - 06:00 - Marokko
Voor veel Britten die op zoek zijn naar een voordelige vakantie, blijkt één specifieke Marokkaanse stad steeds populairder. Deze zomer kiezen aanzienlijk meer reizigers ervoor Europa te verlaten voor budgetvriendelijke bestemmingen in Noord-Afrika.
Uit onderzoek van reisorganisatie TUI blijkt dat Marokko, Egypte en Tunesië een sterke toename in populariteit zien. Vooral Marrakech trekt een recordaantal toeristen aan. Analisten van luchtvaartdatabureau Cirium melden dat er naar verwachting bijna 20.000 vluchten vanuit Londen naar Noord-Afrikaanse bestemmingen zullen vertrekken, een forse stijging ten opzichte van de 8600 vluchten in 2019. Ook Booking.com ziet een duidelijke trend: zoekopdrachten voor zomervakanties in Tunesië en Egypte stegen met 64% ten opzichte van vorig jaar, terwijl zoekopdrachten voor Marokko een toename van 39% lieten zien.
Lees ook: Dit zijn de beste stranden in Marokko deze zomer
Chris Logan, commercieel directeur van TUI in het Verenigd Koninkrijk, verklaart deze toegenomen vraag door de "fantastische prijs-kwaliteitverhouding" die Noord-Afrika biedt in vergelijking met duurdere Europese bestemmingen. Hij benadrukt de goede kwaliteit van accommodaties en het aangename weer dat verder reikt dan het traditionele zomerseizoen, zelfs in de wintermaanden. Noord-Afrika biedt vakanties aan voor minder dan 300 pond in viersterrenhotels in Marokko, wat de regio het hele jaar door een aantrekkelijke keuze maakt.
Lees ook: Marokko hoort klachten strandgangers
Nicki Tempest-Mitchell, algemeen directeur van Barrhead Travel, ziet Noord-Afrika als "een regio om de komende jaren in de gaten te houden". Julia Lo Bue-Said, directeur-generaal van Advantage Travel Partnership, een netwerk van onafhankelijke reisagenten, bevestigt een "duidelijke trend naar een prijsbewuste vakantieplanning". De aanhoudende druk op de kosten van levensonderhoud en de afname van het besteedbaar inkomen zorgen ervoor dat mensen wel op vakantie willen, maar steeds meer focussen op het maximaliseren van de prijs-kwaliteitverhouding. Deze verschuiving heeft geleid tot een groeiende populariteit van bestemmingen zoals Marokko, Egypte en Tunesië, die concurrerendere prijzen en hoogwaardige accommodaties bieden dan de meer traditionele badplaatsen in het westelijke Middellandse Zeegebied.
Oude praktijken verstoren zomer in Marokko
Tarik Khbabez heeft droom voor Marokko
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Topontmoeting Koning Mohammed VI en Donald Trump in de maak
Sean Paul kiest Marokko voor nieuwe videoclip (video)
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Oude praktijken verstoren zomer in Marokko
Topontmoeting Koning Mohammed VI en Donald Trump in de maak
Marokkaan verliest vrouw, ziekenhuis weigert overlijdensakte door schuld
Militaire band Marokko en Israël verstevigt discreet
Passagiers Ryanair riskeren fikse boete
Magistraat in Marokko werkte voor buitenlandse inlichtingendiensten
Marokko vraagt uitlevering verdachte moord Rym Fikri’s man
Mega AI-project van start in Marokko