14 februari 2025 - 17:10 - Marokko
Marokko heeft gekozen voor Israëlisch artilleriegeschut en laat daarmee de Franse Caesar-houwitsers links liggen. Het koninkrijk heeft een contract getekend met het Israëlische bedrijf Elbit Systems voor de levering van 36 Atmos 2000-systemen. De order heeft een geschatte waarde van 1,9 miljard dirham.
Het koninkrijk beëindigt hiermee de samenwerking met het Franse KNDS, waarbij het in 2020 de Caesar had besteld en twee jaar later de eerste levering ontving. Kort na de levering ontstonden er problemen, met name aanhoudende spanningen over de kwaliteit en het onderhoud van de geleverde apparatuur. De Franse fabrikant kon deze problemen niet oplossen, waardoor sommige artilleriestukken tot op de dag van vandaag niet operationeel zijn. Met deze verkoop versterkt Tel Aviv de militaire samenwerking met Rabat, meldt Barlamane.
Lees ook: Marokko koopt 200 Cobra 2 pantserwagens van Turkije
De Atmos 2000, gemonteerd op een Tsjechische Tatra-truck, onderscheidt zich door zijn snelle inzetbaarheid, geautomatiseerde vuursysteem en grote mobiliteit op moeilijk terrein. Het systeem heeft een kleine bemanning en een bereik van meer dan 40 kilometer dankzij de ERFB-BB-granaten. Het flexibele chassis kan worden aangepast in een 6x6- of 8x8-configuratie en de gepantserde cabine biedt plaats aan twee tot zes bemanningsleden. De Atmos 2000 is compatibel met de 155 mm-munitie die door de NAVO wordt gebruikt. Dit moderne systeem heeft een opslagcapaciteit van 18 granaten en voortstuwingsladingen. Dankzij de ’shoot-and-scoot’-technologie, waarmee het snel kan vuren en zich kan verplaatsen om vijandelijke tegenaanvallen te voorkomen, is het systeem zeer reactief op het slagveld.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Opmerkelijke uitspraak in Marokko: ontrouwe man hoeft cel niet in
Marokko rijdt toekomst in: 43.000 nieuwe vrachtwagens
Marokko pakt goudmarkt aan: goedkoper goud voor iedereen?
Ophef om haastige opknapbeurt voor komst Koning Mohammed VI
Spectaculaire redding in Al Hoceima: man vast op steile rotswand (video)
Zieke baby krijgt eindelijk hulp na grootschalig protest in Marokko