2 december 2021 - 17:40 - Marokko
De ondertekening van de militaire overeenkomst tussen Marokko en Israël die vorige week plaatsvond tijdens het bezoek van Benny Gantz aan Rabat, blijft de gemoederen van pro-Palestijnse Marokkanen bezighouden. Ze organiseerden demonstraties in verschillende steden van het koninkrijk.
Honderden Marokkanen hebben gehoor gegeven aan de oproep van het Marokkaans Nationaal Front voor de Steun aan Palestina, om te demonstreren tegen de normalisering van de betrekkingen met Israël en de recente ondertekening van het militair akkoord tussen beide landen. De protesten gingen in meerdere Marokkaanse steden door.
Lees ook: Marokko en Israël versterken militaire samenwerking
Tijdens een tweedaags bezoek aan Rabat op 27 en 28 november, hebben de Israëlische minister van Defensie, Benny Gantz, en zijn Marokkaanse ambtgenoot, Abdellatif Loudiyi, een memorandum van overeenstemming over militaire samenwerking ondertekend. Dit nieuwe partnerschap voorziet in een samenwerking tussen de twee landen op het gebied van inlichtingen, militaire industrie, opleiding (gezamenlijke oefeningen tussen de Royal Armed Forces en Tsahal, de Israëlische defensie- en veiligheidsdiensten) en wapenverkoop.
Lees ook: Marokko en Israël willen een militaire basis opzetten bij Melilla
De Palestijnse Bevrijdingsorganisatie heeft de ondertekening van deze overeenkomst veroordeeld. Ze beschouwt deze als "een aanval op de nationale veiligheid van de Oemma, een schending van de beginselen van de Arabische topconferenties, de Arabische consensus en het Arabische vredesinitiatief". Hamas-woordvoerder Sami Abu Zahri veroordeelde op Twitter ook de militaire overeenkomst tussen Marokko en Israël, oordelend dat die "schadelijk is voor de regio".
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht