6 januari 2022 - 15:40 - Economie
Marokko en China hebben onlangs een bijzondere samenwerkingsovereenkomst ondertekend, die de bilaterale banden zal aanhalen en de uitwisselingen op alle gebieden zal versterken.
De overeenkomst werd geparafeerd tijdens een ceremonie per videoconferentie tussen minister van Buitenlandse Zaken Nasser Bourita en de vice-voorzitter van de Chinese Nationale Hervormings- en Ontwikkelingscommissie (NDRC), Ning Jizhe.
Lees ook: Chinese wapenfabrikant vestigt zich in Marokko
Het document beoogt de toegang te bevorderen tot Chinese fondsen in het kader van het "Belt and Road Initiative" (BRI) voor grote projecten in Marokko, handelsfacilitering en de oprichting van joint ventures op diverse gebieden (industrieparken, energie, waaronder hernieuwbare energie). Het betreft eveneens samenwerking op het gebied van onderzoek en ontwikkeling (technologie, energie, landbouw, enz.), technologische en technische samenwerking en beroepsopleiding.
In het kader van de overeenkomst verbindt de Chinese regering zich ertoe grote Chinese bedrijven aan te moedigen zich in Marokko te vestigen en/of er te investeren (auto-industrie, luchtvaart, high-tech en e-commerce, landbouw- en textielindustrie, enz.)
Lees ook: Kledingbedrijven verhuizen van China naar Marokko
Het Belt and Road Initiative (BRI), dat in 2013 door president Xi Jinping werd gelanceerd onder de naam "One Belt, One Road", is een reeks zee- en spoorverbindingen tussen China en de toetredende landen. Het heeft de ambitie om nieuwe mogelijkheden voor samenwerking tussen China en de 140 landen die zich bij de Unie hebben aangesloten, te bevorderen. Het is gebaseerd op dialoog, partnerschap, wederzijds leren, inspiratie en conformiteit.
Ter herinnering: Marokko was het eerste land in Afrika dat zich bij het "Belt and Road"-initiatief heeft aangesloten sinds het van start is gegaan.
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Mel B onthult reden achter tweede huwelijk in Marokko
Chinees miljardenproject in Marokko: duizenden banen op komst
De gok van Marokko: 30 miljard euro voor groene waterstof
China pompt 18 miljard in Marokko’s duurzame toekomst
Marokko verdedigt omstreden exportbeleid olijven
Sterke Marokkaanse dirham in opmars tegen dollar en euro
Belastingontduiking in Marokko floreert door juridisch gat
Miljardair Patrick Drahi verkoopt Marokkaans callcenter door miljardenschulden
Historische prijsdaling olijfolie in Marokko