24 januari 2022 - 12:20 - Economie
De Chinese onderneming Greenland Technologies Holding Corporation, die gespecialiseerd is in de productie van elektrische bedrijfsvoertuigen, heeft met de Marokkaanse overheid een exclusieve distributie-overeenkomst gesloten. Daarmee richt de Aziatische reus zich op de Marokkaanse markt om geleidelijk Afrika te betreden.
Het distributie-akkoord over de toegang tot de Marokkaanse markt omvat een potentiële minimum marktwaarde tussen 5 en 8,4 miljoen dollar, zei Greenland in een persbericht. Volgens het bericht is Elive Maroc, partner van Greenland in Marokko, de exclusieve verdeler van de elektrische bedrijfsvoertuigen van de Chinese groep in het koninkrijk.
Lees ook: Marokko en China versterken bilaterale samenwerking
"Toegang tot de Marokkaanse markt brengt het Greenland Technologies merk naar Afrika, een continent waar we willen groeien om ons aanbod van elektrische bedrijfsvoertuigen uit te breiden", verzekert Raymond Wang, CEO van Greenland, in een persbericht. Marokko werd door de Chinese groep gekozen als eerste vestiging in Afrika vanwege de "voordelen" van de Marokkaanse markt, die klaar is voor de elektrificatie van bedrijfsvoertuigen, aldus de groep.
Lees ook: Chinese wapenfabrikant vestigt zich in Marokko
Ander positief punt voor de groep is dat Marokko zich er bij de Verenigde Naties toe verbonden heeft om tegen 2050 zijn energie voor 80% uit hernieuwbare bronnen te halen. De directeur van Greenland herinnert eraan dat de kosten van elektriciteit in Marokko relatief laag zijn in vergelijking met diesel, namelijk 0,116 dollar per kWh. "We hadden geen betere overeenkomst kunnen sluiten en we hopen dat deze als model zal dienen voor een snellere groei van onze wereldwijde verkoop", concludeert hij.
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!