Marokko: tot 12 jaar celstraf in terreurzaken
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag acht terreurverdachten in zes verschillende zaken tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.
18 februari 2018 - 20:00 - Marokko
Drie terreurverdachten zijn donderdag door de rechtbank van Salé tot gevangenisstraffen veroordeeld voor het plannen van aanslagen op het Gnawa festival in Essaouira.
De rechtbank belast met terroristische zaken veroordeelde één van de verdachten tot 7 jaar gevangenisstraf. Zijn twee kompanen kregen elk 2 jaar celstraf opgelegd.
Al Akhbar bericht dat de drie mannen uit Essaouira afkomstig zijn en trouw hadden gezworen aan Daesh. Alle drie waren in juni 2017 door de BCIJ gearresteerd. Naast het festival wilden ze ook aanslagen plegen op Joodse begraafplaatsen in de stad.
Lees meer
De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag acht terreurverdachten in zes verschillende zaken tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.
Het hof van beroep in Salé heeft vrijdag tien verdachten tot gevangenisstraffen van 4 tot 12 jaar veroordeeld voor terrorisme.
Drie vrouwen die werden vervolgd voor terrorisme zijn deze week tot celstraffen van maximaal 5 jaar veroordeeld door de antiterrorismerechtbank van Salé.
De zes vermeende terroristen die in februari in Tanger werden gearresteerd voor hun banden met Daesh, zijn op bevel van de antiterrorisme rechtbank van Salé, in de Al Arjat...
In Marokko zijn opnieuw tien verdachten voor terrorisme veroordeeld. De straffen gaan van 4 tot 12 jaar gevangenis.