Zoeken

Marokko: tot 5 jaar celstraf voor vrouwelijke terreurverdachten

- Marokko

Geschreven door Fouad Badel

Drie vrouwen die werden vervolgd voor terrorisme zijn deze week tot celstraffen van maximaal 5 jaar veroordeeld door de antiterrorismerechtbank van Salé.

Twee verdachten werden tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld terwijl een derde vrouw 4 jaar celstraf kreeg.

Alle drie werden vervolgd voor het oprichten van een criminele bende om terroristische misdaden te plegen en de openbare orde te verstoren, alsook voor het aanmoedigen tot terroristische daden, het inzamelen van geld voor het financieren van terrorisme en apologie van een terroristische organisatie.

De drie vrouwen waren in oktober 2016 gearresteerd. De BCIJ rolde toen een terreurcel op van tien vrouwen, waaronder meerdere minderjarigen, die zelfmoordaanslagen in Marokko planden.

Lees meer

Negentien mensen veroordeeld voor terrorisme in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag van twee tot zes jaar gevangenisstraf uitgesproken tegen negentien terreurverdachten.

Marokko: tot 12 jaar celstraf in terrorismezaak

Het hof van beroep in Salé heeft vrijdag tien verdachten tot gevangenisstraffen van 4 tot 12 jaar veroordeeld voor terrorisme.

Marokko: celstraf voor plannen aanslag op Gnawa festival

Drie terreurverdachten zijn donderdag door de rechtbank van Salé tot gevangenisstraffen veroordeeld voor het plannen van aanslagen op het Gnawa festival in Essaouira.

Van 2 tot 10 jaar celstraf voor elf terreurverdachten in Marokko

De criminele kamer bij de anti terrorisme rechtbank van Salé in Marokko heeft donderdag meerdere terreurverdachten tot strenge gevangenisstraffen veroordeeld.

Tot 20 jaar cel voor terrorisme in Marokko

De antiterrorisme rechtbank in Salé heeft donderdag meerdere verdachten tot 6 à 20 jaar gevangenisstraf veroordeeld voor terrorisme.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team